Za oknem piękne słońce. Na dworze gwarno, bo dzieci bawią się do utraty tchu. Ludzie coraz częściej się uśmiechają, mimo ciągłego zabiegania. Większość z nas myśli o tym, co powinno znaleźć się na świątecznym stole, co przyniesie nam wielkanocny zajączek:)

Do Świąt jeszcze kilka dni, ale już dziś Ewelina i Magda dostały prezenty od „wielkanocnego zwierzaczka” :).
Dziewczyny uczestniczyły w zimowisku organizowanym przez CARITAS – ich „ciocią” była przewodnicząca SKC w VLO, którego wolontariusze postanowili zrobić im świąteczne neispodzianki:)

Zaprosiliśmy Ewelinę i Magdę na zakupy. Przez godzinę szalałyśmy po sklepach – dziewczyny wybrały to, czego najbardziej potrzebowały – spodnie, bluzy, bluzki, buty…
Dodatkowo Ewelina, ktora interesuje się wszystkim, co związane ze sportem – dostała piłkę koszykową z podpisami 1 drużyny koszykarek LOTOSU Gdynia.
(Tutaj szczególne podziękowania dla Pana Jakuba Jakubowskiego – rzecznika 1 drużyny koszykarek LOTOSU Gdynia za okazaną pomoc.)

Magda natomiat dostała perfumy i inne drobiazgi, ktore każda dziewczyna mieć powinna 🙂

Niespodzianką, która bardzo ucieszyła siostry było zaproszenie na mecz koszykarek 14 kwietnia.

To był niesamowity czas, uśmiechy i radość dziewczyn dały nam wiarę i pewność, że to, co robimy na codzień jako wolontariusze ma wiele sensu, bardzo wiele. Tak wiele, że nie sposób tego wyrazić w słowach.

Karolina Szamlewska – Przewodnicząca Szkolnego Koła Caritas przy V LO w Gdańsku.

Warto zauważyć że dzisiejsze zakupy są jednymi z pierwszych ale nie jedynymi.
Wolontariusze-wychowawcy podczas I turnusu zimowiska wybrali 12 dzieci które wyrażnie potrzebowały by wsparcia. Zbliżające się Święta Wielkanocne były okazją do zmobilizowania kadry tego zimowiska ale także Szkolnych Kół Caritas które zdecydowały się objąć wsparciem po jednym z dzieci. Ciociom i wujkom pod wodzą Adama i Hani, SKC z V LO, III LO, ZKPiG nr 4 z Gdańska, IX LO z Gdańska i z Zespołu Szkół nr 16 w Gdyni Chwarznie osobiście bardzo dziękuje.