W czwartek odbyło się otwarcie nowej placówki Caritas Archidiecezji Gdańskiej wsparcia dziennego dla dzieci w Gdańsku na Dolnym Mieście.

Na dzień dzisiejszy jest to miejsce, gdzie  w zajęciach uczestniczy 30 dzieci w wieku 6-13 lat. Od Nowego Roku z pewnością rozpocznie tu też swoją działalność „okienko przedszkolne”.  W przyszłości  chcemy  również zaprosić do współpracy osoby starsze tworząc dla nich Dzienny Dom Pobytu oraz marzymy o tym aby miejsce to, odpowiadając na potrzeby mieszkańców „Tętniło życiem”  – było dla nich niepowtarzalną szansą na spotkanie z kulturą, przytulnym i schludnym otoczeniem dającym poczucie bezpieczeństwa, Bogiem – innym – być może „lepszym światem” .

Marta Szulc, kierownik Świetlicy

 

„Cieszę się, że moje dziecko będzie mogło korzystać z dobrodziejstw tej świetlicy. Takie miejsce było nam potrzebne. Do  tej pory nasze „dzieciaczki” nie miały swojego miejsca na spędzanie wolnego czasu”. – ojciec jednego z dziecka

„świetlica jest bajeczna” – Gosia, uczestniczka zajęć

 

Miejsca to przede wszystkim ludzie którzy je tworzą, dlatego rewitalizacja lokalnych przestrzeni musi rozpoczynać się od rewitalizacji społecznej. Mocno wierzę, że dzięki tym inicjatywom wpisujących się w nową placówkę Caritas w Gdańsku- Dolnym Mieście mieszkańcy odczują powiewem wiosny.
Ks. Janusz Steć