Fundacja Redemptoris missio w Poznaniu organizuje cyklicznie akcję pod hasłem „Opatrunek na ratunek”. Akcja polega na zbieraniu artykułów opatrunków i medycznych, które są następnie dystrybuowane do najbiedniejszych szpitali świata. Trafiają one do misyjnych przychodni i szpitali, do których zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Lekarze i pielęgniarki pracujący w misyjnych przychodniach mówią, że   brakuje w nich  dosłownie wszystkiego, a każdy bandaż, czy plaster jest naprawdę na wagę złota. Z zapracowanych przez nas pieniędzy, za pośrednictwem apteki z Poznania współpracującą z Fundacją Redemtoris Missio przekazaliśmy bandaże, plastry, kompresy.

K. Skwiercz, M. Jung – Zielke, A. Dettlaff, K. Arendt, T. Hochszulc (SKC w Starzynie)