Dnia 16 października 2008r. bardzo uroczyście obchodziliśmy XXX rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. W tym dniu w Kaplicy naszego Domu odbyło się nabożeństwo w intencji szybkiej beatyfikacji Jana Pawła II, w którym wzięli udział mieszkańcy i pracownicy placówki. Po nabożeństwie, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do jadalni, gdzie zaprezentowany został program artystyczny składający się z anegdot z życia Jana Pawła II oraz jego ulubionych pieśni. Przedstawiony montaż słowno-muzyczny przygotowany został przez grupę mieszkańców Domu, pod kierunkiem terapeuty zajęciowego – Pana Andrzeja Miotk. Zaprezentowane krótkie opowiadania o życiu Ojca Świętego przybliżyły nam jego osobowość, pasje, podejście do świata i ludzi. Pieśni, piosenki i melodie, których chętnie słuchał Jan Paweł II zachęciły natomiast wszystkich do wspólnego śpiewu. Spotkaniu towarzyszyła sympatyczna, rodzinna atmosfera. Dzięki niemu Ojciec Święty stał się nam wszystkim jeszcze bliższy i jeszcze chętniej chcemy kontynuować jego dzieło!

Po występach artystycznych odbyło się spotkanie przy kawie i cieście. Był to czas, kiedy dzieliliśmy się swoimi wrażeniami i emocjami wywołanymi przedstawioną nam prezentacją. Rozmowom i dyskusjom towarzyszyła muzyka biesiadna w wykonaniu mieszkańca Domu – Pana Kazimierza Plich.

W nagrodę za zaangażowanie w przedstawieniu, w środę 22 października 2008r. grupa mieszkańców naszego Domu, pod opieką pracowników placówki, wybrała się do kina na film pt. Świadectwo.
Wszyscy mieszkańcy i pracownicy Domu w skupieniu i z uwagą obejrzeli ten film. Na niejednym policzku pojawiła się łza wzruszenia, a emocje ściskały gardła. Jak się okazało podczas rozmów po projekcji Świadectwa – film ten wywarł na wszystkich oglądających ogromne wrażenie. Czuliśmy się dumni, że tak wielki i cudowny człowiek jak Ojciec Święty Jan Paweł II był tak jak my Polakiem. Jego myśli, słowa i czyny pozostaną dla nas drogowskazem pokazującym jak powinniśmy żyć i postępować.

Udział w projekcji filmu Świadectwo był dla wszystkich mieszkańców i pracowników naszego Domu ogromnym przeżyciem.

Obchody tegorocznego Dnia Papieskiego na długo pozostaną w naszej pamięci…