Dnia 11 lutego 2010r. obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. W kaplicy Ks. Jerzy Kownacki odprawił Mszę Świętą w intencji chorych.
Po Mszy Św. w jadalni odbyło się spotkanie z dziećmi ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej „ Lingwista” w Gdańsku. Dzieci zaprezentowały montaż słowno- muzyczny poświęcony osobom chorym i cierpiącym. Występ spotkał się z wielką aprobatą ze strony publiczności.
Potem nastąpił czas na słodki poczęstunek. Kawa i przygotowane przez naszych kucharzy chruściki były miłą częścią programu.
Następną atrakcją był koncert wolontariuszki Agaty, która umiliła czas Mieszkańcom grając na flecie poprzecznym. Zachwyciła wszystkich swoim profesjonalizmem i zróżnicowanym repertuarem.
W tym dniu dzieci ze Szkolnego Koła Caritas odwiedziły w pokojach mieszkańców, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli uczestniczyć w uroczystościach. Dzieci podarowały wykonane przez siebie kartki z życzeniami, obrazki oraz drobne upominki.