3 października w naszym Domu już po raz kolejny świętowaliśmy wspólnie z Mieszkańcami, Pracownikami i Wolontariuszami comiesięczny Dzień Mieszkańca.  Tym razem tematem przewodnim obchodów była sylwetka Papieża Polaka – Jana Pawła II.

 

Obchody naszego święta rozpoczęła uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ksiądz dyrektor Janusz Steć. Oprawę muzyczną zapewnił niezastąpiony pan Michalski wraz z młodzieżą, a pracownicy i mieszkańcy włączyli się w czytania mszalne oraz wspólny śpiew. 

 

Następnie udaliśmy się na poczęstunek do „Klubu pod Księżycem”, gdzie wysłuchaliśmy biografii Karola Wojtyły połączonej z pokazem slajdów. Obejrzeliśmy także prezentację ze zdjęciami Ojca Świętego oraz Jego najważniejszymi cytatami.

 

Uroczystości towarzyszyła muzyka związana z osobą Jana Pawła II, a mianowicie Jego ulubione piosenki w wykonaniu polskich górali.

 

Podczas spotkania gościł u nas również nasz Wolontariusz, pan Tadeusz, który poprowadził wspaniałe spotkanie muzyczne. Seniorzy przy akompaniamencie gitary śpiewali wspólnie piosenki z lat młodości.

 

Humory dopisywały wszystkim, atmosfera sprzyjała zarówno wesołym żartom, jak i chwilom zadumy i wzruszenia.

 

Niebawem czeka nas kolejna uroczystość związana z naszym patronem, a mianowicie odpust Domu, na który już teraz z niecierpliwością czekamy.