11.04.2010 odbyła się zbiórka pieniężna na rzecz naszego Hospicjum. Zbiórka ta była z jednym z punktów, które realizowaliśmy wspólnie z Centrum Wolontariatu Caritas w ramach kampanii Pola Nadziei 2010.

Tegoroczną kampanię rozpoczęliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi posadzeniem żonkili przed Domem Hospicyjnym. Żonkile, jako symbol nadziei, sadzone były również przez wolontariuszy SKC przed innymi placówkami Caritas, m.in. w Centrum Pomocowym Caritas im Jana Pawła II w Gdańsku.

W tegorocznej akcji udało się nawiązać szersza współpracę ze Szkolnymi Kołami Caritas, a w szczególności ze Szkoła Podstawową nr 47, Gimnazjum nr 23 a także V Liceum Ogólnokształcącym z Gdańska- naszymi ambasadorami. W szerszą kampanię informacyjną o Domu Hospicyjnym oraz o samej idei hospicyjnej włączyły się również pozostałe placówki Caritas, odwiedzając nas, przywożąc drobne upominki naszym mieszkańcom i biorąc czyny udział w zbiórce pieniężnej.

W sobotę 8 maja odbył się u nas piknik. Tą drogą chcieliśmy choć skromnie podziękować wszystkim naszym przyjaciołom, którzy aktywnie włączyli się w kampanię Pól Nadziei i kwietniową kwestę.

Przed godz. 10 zaczęły przybywać do nas grupki dzieci i młodzieży w towarzystwie opiekunów. Było dość chłodno więc po oficjalnym powitaniu zaczęliśmy od rozgrzewki .. muzyką i gorącym bigosem z kiełbaskami. Nawet słońce wyjrzało zza chmur. Przed godz . 11, przy figurce Matki Boskiej, odbyło się nabożeństwo majowe, odprawione przez naszego kapelana. Zaraz po mszy przybyły do nas panie ze Straży Pożarnej wraz z psami-ratownikami. Wzbudziły one sympatię i radość dając pokaz swoich umiejętności i  cierpliwości dla wielu rąk chcących je pogłaskać. Rozdane zostały  również upominki, ufundowane przez naszego sponsora PGNiG S.A. Pomorski Oddział Obrotu Gazem.

Dla łasuchów było ciasto domowej roboty i inne słodycze. Niektórzy zwiedzali Hospicjum słuchając  z zaciekawieniem opowiadań o codziennym u nas życiu, oglądali prace wykonane przez naszych podopiecznych, inni słuchali muzyki zespołu grającego na bębnach. Najmłodszym  dzieciom malowano buzie, wywołując sporo śmiechu i radości Czas szybko upłynął.

Dziękujemy wszystkim za przybycie .Miło było móc Was gościć.

W imieniu naszych podopiecznych, pracowników i wolontariuszy składamy serdeczne podziękowania Wszystkim Osobom, które przyłączyły się do tegorocznej kampanii : Proboszczom i Parafialnym Zespołom Caritas, którzy wyrazili zgodę na przeprowadzenie zbiórki na terenie parafii, p.K. Lewandowskiej i wolontariuszom Centrum Wolontariatu za skoordynowanie akcji oraz czynny w niej udział , wszystkim wolontariuszom Szkolnych Kół Caritas, którzy odwiedzali nasz Dom oraz uczestniczyli w niedzielnej kwietniowej kweście a także pracownikom oraz wolontariuszom placówek Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

WSZYSTKIM Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY !!!

Dzięki Wam możemy uwrażliwić ludzi na potrzeby osób nieuleczalnie chorych i umierających oraz przekazywać, iż  „poświęcenie i miłość zwycięża nad egoizmem i śmiercią”