W piątkowe przedpołudnie (16.10.2015 r.) nasze Centrum odwiedzili zagraniczni goście. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy z Wojewódzkim Zespołem Szkół Policealnych nr 2 w Gdańsku. Słuchacze szkoły odbywają u nas zajęcia praktyczne na kierunkach opiekun medyczny oraz terapeuta zajęciowy. Goście, którzy do nas przybyli to Niemcy, pracujący na co dzień z osobami starszymi.

         Przedstawiliśmy gościom zakres działalności naszego Centrum, następnie oprowadziliśmy po budynku. Mieszkańcy widząc zaciekawioną grupę niespodziewanie zapraszali naszych gości do swoich pokoi i opowiadali o tym, jak się im tutaj mieszka. Nasze Centrum zrobiło na gościach ogromne wrażenie, byli zachwyceni czystością i bogatą ofertą terapeutyczną. Mieli również okazję nie tylko podziwiać prace seniorów, które powstają podczas zajęć, ale również zakupić je na przygotowanym kiermaszu.       

         Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze, goście z zainteresowaniem słuchali i zwiedzali placówkę oraz zadawali mnóstwo pytań. Zapowiedzieli się, że chętnie przyjadą ponownie w styczniu. Serdecznie zapraszamy!