W dniu dzisiejszym 19.11.2023r. punktualnie o godz. 12.00 rozpoczął się VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4,7).

Ks. abp Tadeusz Wojda SAC rozpoczął Niedzielny Obiad wspólną modlitwą ze zgromadzonymi osobami w kryzysie bezdomności i ubogimi.
Uroczysty Niedzielny Obiad przygotowany został w Jadłodajni prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Dodatkowo dzięki wsparciu Fundacji Biedronka w kolejnej edycji programu „Żywnościowego SOS” możliwe jest również wsparcie potrzebujących w  jadłodajni w Centrum Pomocowym im. św. Siostry Faustyny w Rumi.

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”. W ich ramach, potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. W 2022 uruchomiła również program „Danie Wspólnych Chwil”, realizowany wspólnie z 750 Kołami Gospodyń Wiejskich, w którym organizowane są posiłki dla samotnych seniorów. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i programy na rzecz Ukrainy. Na programy społeczne przeznaczyła 160 mln złotych.

Kontakt dla mediów do Fundacji Biedronki:

media@fundacjabiedronki.pl