Pod taką nazwą z początkiem roku 2013 ruszyła kolejna edycja modelu „Druga Szansa MPW” w Sopocie. Pomimo trudnych warunków- śniegu, mrozu i chłodu, uczestnicy nie zwalniają tempa. Przed nami kolejny etap budowy sopockich błoni. W chwili obecnej trwa konserwacja drzew- wycinka chorych i suchych, karczowanie terenu, usuwanie chrustu.

Na ten rok zaplanowaliśmy dwie edycje, w następujących ramach czasowych: etap 1 od stycznia do czerwca, etap 2 od lipca do grudnia. Całość załogi to 10 osób. Oprócz codziennych zajęć praktycznych w terenie, regularnie odbywają się warsztaty i indywidualne spotkania z psychologiami, doradcą zawodowym i trenerem osobistym. Młodzi ludzie uczą się nie tylko zawodu, ale również podwyższają swoje kompetencje społeczne. W Caritas uczą się przede wszystkim „Być dobrym”. Ale to nie ma być dobroć wymuszona, wyuczona. Druga Szansa to po prostu trening stawania się coraz lepszym, mądrzejszym i jeszcze lepszym dla innych ludzi – rówieśników, przyjaciół, koleżanek i kolegów. W chwili obecnej możemy stwierdzić, że udało się stworzyć świetny zespół, który jest dobrze zmotywowany, lubi i chce pracować oraz dba o dobry klimat w grupie.

Po całym tygodniu pracy piątek jest dniem wspólnego spotkania, podsumowania minionego tygodnia, urozmaiconego wspólnymi grami, ciekawymi zajęciami oraz obowiązkowym gotowaniem zdrowych i smacznych potraw.

Realizacja wyżej wymienionych działań odbywa się na podstawie doświadczeń Caritas z realizacji projektu „Szkoła Drugej Szansy wersja polska”.