Nadzieja rozświetlona

Wielka „Choinka Nadziei” stanęła na Polach Nadziei przed Ergo Areną. W sobotę 17 grudnia o godz. 17.30 światełka na choince w sposób symboliczny zapalili prezydent Sopotu Jacek Karnowski, prezes Grupy Trefl Kazimierz Wierzbicki, Prezes Ergo Areny Magdalena Sekuła, Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Henryk Krawczyk, prof. Krzysztof Prusik z AWFiS, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej ks. Janusz Steć. Wydarzenie miało miejsce tuż przed meczem koszykarzy Trefla z Anwilem Włocławek. Przed sportowymi emocjami na spotkaniu opłatkowym spotkali się  Przyjaciele i Partnerzy, którzy podczas kampanii „Pola Nadziei” wspierają działania Domu Hospicyjnego św. Józefa Caritas Archidiecezji Gdańskiej. To kolejny akcent kampanii, ktra w tym roku realizowana jest wraz ze Stowarzyszeniem Hospicjum Domowego św. Faustyny. Inauguracja  „Pól Nadziei” nastąpiła 18 października 2011 roku.

Warto przypomnieć, że 9 grudnia 2011 w Domu Hospicyjnym św. Józefa w Sopocie została podpisana umowa partnerska o wzajemnej współpracy pomiędzy Grupą Trefl, Stowarzyszeniem Trefl Pomorze i Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Porozumienie podpisali Prezes Kazimierz Wierzbicki i Dyrektor gdańskiej Caritas ks. Janusz Steć. – Włączamy się w sposób naturalny w różne dzieła charytatywne. To bardzo ważny element naszych działań – mówi Kazimierz Wierzbicki. Dyrektor gdańskiej Caritas ks. Janusz Steć ma nadzieje, że w przyszłym roku uda się przeprowadzić finał Pól Nadziei wraz z innymi pomorskimi hospicjami stacjonarnymi. Dodajmy, że współpraca pomiędzy Domem Hospicyjnym św Józefa Caritas Archidiecezji Gdańskiej a grupą Trefl obejmują m.in. tworzenie i rozwój działań wolontarystycznych, dążenia mające na celu integrację środowisk hospicyjnych na Pomorzu, przygotowywanie projektów edukacyjno – kulturalnych, dotyczących działalności Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Sopocie oraz organizowanie wydarzeń sportowych, kulturalnych, przedstawień i koncertów.

Andrzej Urbanski