Wraz z dniem 8 listopada nasza świetlica zyskała patronkę – bł. Alicję Kotowską, która od tej pory będzie czuwać nad nami i naszymi działaniami. Podczas uroczystości odsłonięcia tablicy i poświęcenia obrazu błogosławionej obecni byli: bp Wiesław Szlachetka, Prezydent Miasta Gdańska pan Piotr Kowalczuk, Dyrektor Agencji Mienia Wojskowego pani Danuta Sikora, Miejski Konserwator Zabytków pan Grzegorz Sulikowski, pani Ewa Pielak i Agata Stec z Biura Rozwoju Miasta Gdańska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie pani Małgorzata Niemkiewicz, siostry Zmartwychwstanki z rektorem ks. Prałatem Danielem Nowakiem – kustoszem sanktuarium w Piaśnicy, Wiceprezes Fundacji ENERGA pani Halina Lewskowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 65 pani Jolanta Kwiatkowska – Reichel , przedstawiciele Fundacji FOSA, dyrektorzy i kierownicy placówek prowadzonych przez gdańską Caritas. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za obecność w tym ważnym dla nas dniu i mamy nadzieję na dalszą, owocną współpracę. Pragniemy też serdecznie podziękować panu Maciejowi Kotłowskiemu z Pracowni Plastycznej z WTZ z Centrum Pomocowego Caritas im. św. o. Pio.