14 czerwca wybraliśmy się do Domu Pomocy Społecznej w Sopocie na imprezę pt. „Dzień Łasucha”- „Wariacje na dwóch nóżkach”. Przywitało nas trochę słońca, trochę deszczu, przemiła atmosfera i dobra zabawa. Każda drużyna reprezentująca swoją placówkę miała za zadanie przygotować potrawy z wykorzystaniem mięsa drobiowego, ciasta oraz pracy plastycznej. Nasz Dom zaprezentował przepyszną tartę malinową, na kruchym spodzie z masą wykonaną z przecieranych świeżych malin z dodatkiem mleczka skondensowanego, oraz sałatkę z kurczaka z chrupiącymi grzankami, truskawkami na sposób wytrawny, wszystko to polane sosem ze śmietanki, sera pleśniowego i odrobiny brendy. Jako pracę plastyczną wykonaliśmy kurę z materiału, która służy do ozdoby i ogrzania pysznej zupy, bo siedzi zadowolona na wazie.

        Mimo, że po raz pierwszy braliśmy udział w tego typu imprezie, zaprezentowaliśmy się pięknie. Naszą mocną stroną była kolorowo wykonana kura oraz pyszne ciasto. Organizatorom i współzawodnikom pięknie dziękujemy za kilogramy dobrego humoru, pogodę ducha i szczyptę rywalizacji. Do Zobaczenia!

 

Gotowanie sfinansowane zostało w ramach rehabilitacji społecznej grupowej z projektu „Samodzielni-Sprawni II”. Projekt jest finansowany ze środków zPaństwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.