Dwudziestu kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych w sobotę 18 czerwca odbyło szkolenie teoretyczne i wstępne praktyczne w Domu Hospicyjnym św. Józefa Sopocie. Wśród osób chcących pomagać w sopockiej placówce Caritas jest młodzież z Gimnazjum nr 26 w Gdańsku im. Jana III Sobieskiego.

 

Wolontariusz to osoba, która ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na zasadach określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

W czasie szkolenia kandydaci zapoznali się z możliwościami działań w ramach Domu Hospicyjnego św. Józefa w Sopocie. Oglądnęli film o „Nadziei” opowiadający o hospicjum z perspektywy domowników – pacjentów. Przyszli wolontariusze poznali formy wolontariatu i metody pracy przy osobach chorych, a także z ich rodzinami. Spotkali się z lekarzami, pielęgniarkami, rehabilitantem, oraz wolontariuszami. Uczestniczyli we mszy św. oraz przygotowaniach praktycznych czasie szkolenia poznali także prawa i obowiązki wolontariuszy. Szkolenie, które odbyli kandydaci rozpoczyna dwutygodniowy okres zapoznawania się z działaniami wolontariusza a także umożliwi bliższe przyglądnięcie się swoim możliwościom. Po tym czasie nastąpi ostateczna weryfikacja.

 

Osoby, które w przyszłości chciałyby zostać wolontariuszami powinny zgłosić się bezpośrednio do Domu Hospicyjnego św. Józefa w Sopocie.

Zapraszamy