„Aby chciało nam się chieć…” – to zdanie było motywem przewodnim tegorocznego spotkania szkoleniowo-integracyjnego dla członków PZC, które odbyło sie w ostani piątek i sobotę w Warzenku. W tajniki motywowania siebie i innych wprowadzała nas Pani Marta Szulc – dobrze znająca speceyfikę pracy parafialnych Zespołów Caritas i problemów z jakimi borykają się w swojej codziennej pracy. Było dużo czasu i miejsca na wymianę doświadczeń, dzielenie się pomysłami i wspólne szukanie rozwiązań pojawiających się probelmów. Każdy miał też okazję zobaczyć jaki typ działacza reprezentuje – czy jest wodzem, opiekunem czy może raczej wizjonerem albo sojusznikiem…

W tym roku na spotkaniu gościliśmy również przedstawiecieli Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Byli z nami pracownicy Centrum Wolontariatu – Pani Danusia i Pani Maja – wraz z ks. Sebastianem, wicedyrektorem łódzkiej Caritas – oraz liderzy Parafialnych Zespołów odpowiedzialni za poszczególne rejony. Łącznie z naszymi członkami PZC w spotkaniu uczestniczyło prawie 80 osób.

Ciężko było by z naszą motywacją, gdyby nie wiara i modlitwa – dlatego zawsze podczas naszych spotkań pamiętamy również o sferze duchowej. W tym roku pomagął nam w tym ks. Tomasz z sopockiego hospicjum.

Bardzo dziękujemy ks. Tomaszowi i Pani Marcie za poświęcony czas oraz wszystkim uczestnikom – za obecność, zaangażowanie, radość, którą zawsze ze sobą przywozicie i wspólną modlitwę. Życzymy Wam dużo sił i zapału do działania – i żebyście tym swoim zapałem potrafili zarażać innych.