Całkiem niedawno w lutym obchodziliśmy Światowy Dzień Chorych. Młodzież z Centrum Wsparcia na Jesionowej postanowiła uczcić go nie tylko poprzez dyskusję o problemach osób chorujących, ale także działanie – odwiedzając chorych w miejscu, gdzie walka z chorobą ma wymiar najgłębszy, najbliższy tajemnicy cierpienia i śmierci – w Domu Hospicyjnym. Młodzież przygotowywała się do tego wydarzenia przez kilka dni wycinając, malując i klejąc laurki, które potem wręczyła w prezencie chorym wraz z kartkami z modlitwą o pomoc w przeżywaniu cierpienia. Modlitwy te zostały podarowane przez Panią Karolinę Lewandowską z Centrum Wolontariatu Caritas. Wizyta ta miała na celu uczczenie Dnia Chorego, ale także przygotowanie młodzieży do zbliżającej się w kwietniu akcji Pola Nadziei, w której będziemy uczestniczyli.