W ramach realizacji naszej drugiej inicjatywy w programie „Razem mamy więcej…” w sobotę 13 kwietnia wyjechaliśmy z naszymi seniorami z Orla na wycieczkę na teren Kaszub.
Po drodze zwiedziliśmy wieżę widokową w Gniewinie (pogoda wręcz była idealna… trochę wiało, co widać na zdjęciach, ale widoczność była rewelacyjna) wraz z figurami dinozaurów i Kaszubskich Stolemów oraz Skansen Domu Rybaka w Nadolu (tu atrakcją główną było przypomnienie przez naszych seniorów przyrządów, które za młodu wykorzystywali w codziennych pracach oraz opowiadanie młodym wolontariuszom swoich własnych historii z czasów młodości, czasów kiedy te przedmioty były w użytku codziennym). Na koniec odwiedziliśmy Kościół Parafialny i klasztor sióstr benedyktynek w Żarnowcu.
Przygotowaliśmy suchy prowiant na drogę oraz śpiewniki z pieśniami biesiadnymi i w języku Kaszubskim, dzięki którym uprzyjemniliśmy naszą podróż autokarem.
Na zakończenie spotkaliśmy się z uczestnikami przy kawie i ciastku w salce na plebanii w Orlu, gdzie przeprowadziliśmy kilka „gierek”, za które rozdaliśmy słodkie nagrody.