Za nami spotkanie szkoleniowo-formacyjne dla członków Parafialnych Zespołów Caritas. Jak co roku w listopadzie zaprosiliśmy naszych wolontariuszy PZC do Warzenka, żeby wspólnie spędzić dwa dni, podczas których mogliśmy się wspólnie modlić, wymieniać doświadczenia i poszerzać wiedzę oraz umiejętności w niesieniu pomoc innym. Tym razem wróciliśmy do zagadnienia pracy z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Temat dla nas bardzo ważny, bo każdy z nas niemal na co dzień spotyka się z osobami w dotkniętymi w sposób bezpośredni lub pośrednio – poprzez bliskich – z problem choroby alkoholowej. Szkolenie poprowadził dla nas ks. Bogusław Głodowski – Archidiecezjalny Duszpasterz Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

W spotkaniu wzięło udział ponad 60 osób z 22 parafii. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas!

Szkolenie zorganizowane zostało w ramach projektu „Sieci współpracy Caritas Archidiecezji Gdańskiej” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.