Dziś 5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i o wolontariacie będzie także ta informacja.

 

Rok temu, wolontariusze Centrum po raz pierwszy „zostali” Mikołajami dla dzieci, które były z nami na koloni w Warzenku i dla tych, które są stypendystami SKRZYDEŁ. Prezenty trafiły wtedy do Pauliny, Kamila, Moniki i Dawida.

 

W tym roku, ustawiliśmy sobie poprzeczkę dużo wyżej – już w trakcie koloni  wychowawcy z Warzenka wybrali 12 dzieci  (z Krzywego Koła, Czeczewa, Suchego Dębu, Grabiny-Zameczek i Żabianki).

 

W tym roku także udało nam się połączyć siły z pracownikami gdyńskiego oddziału PROVIDENT w ramach ich programu wolontariatu pracowniczego „TAK, POMAGAM!”.

W konkursie ogłoszonym przez firmę PROVIDENT nasz wspólny projekt był jednym z 35 nagrodzonych.

 

To dzięki wsparciu finansowemu, długim wspólnym przygotowanią, masie wysyłanych maili i smsow, logistycznych narad dzieci wczoraj  cały dzień mogły spędzić w Gdańsku.

 

Zaczęliśmy od kina 3D a potem było już istne szaleństwo w Loopy’s World. Szaleliśmy wszyscy –  dzieci i dorośli. W gąszczu tej misternej i ogromnej konstrukcji śmigały tylko koszulki: żółte (dzieci), czerwone (wolontariusze Caritas) i białe (pracownicy PROVIDENT). I te kolory nas uratowały…  Słychać było „Ciocia a mogę iść tam?” „Wujek, szybciej!!!”.

 

Ogromnie dziękujemy wszystkim pracownikom PROVIDENTA zaangażowanym w to przedsięwzięcie – zadbaliście o wszystko wkładając w to serce!

 

Dla nas była to możliwość spędzenia czasu z tymi dziećmi, powrotu do nich, zrobienia czegoś więcej, pokazania, że o nich pamiętamy. Miło było późnym wieczorem odebrać telefon od jednej z Mam z informacją, że jej dzieci nigdy nie były tak szczęśliwe jak dziś.

 

Tak się też złożyło, że starsi stypendyści SKRZYDEŁ przygotowali coś dla tych młodszych.

 

To jednak jeszcze nie koniec a dopiero pierwsza część atrakcji jakie wychowawcy przygotowali dla „swoich kolonistów”. Wsparci przez Szkolne Koła Caritas oraz pracowników placówek Caritas wracamy do dzieciaków tuż przed Świętami!

 

 

http://gdansk.caritas.pl/galeria,572/mikoaj-bywa-wolontariuszem-cz-1/