Mieszkańcy  Wrzeszcza zadecydowali jak chcą wydać środki finansowe z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, aby upiększyć swoją dzielnice.

Na majowym zebraniu w tej sprawie, które odbyło się w siedzibie III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku ogłosiliśmy wyniki  głosowania. Przez ostatnie tygodnie w miejscach publicznych , takich jak dzielnicowa biblioteka, przychodnia etc. dostępne były ankiety z pomysłami na poprawę wizerunku Wrzeszcza a mieszkańcy mogli zagłosować  na nie.

Najwięcej głosów , w liczbie 122, zdobyło przedsięwzięcie –  Ukwiecenie Wrzeszcza.  Wiąże się z tym zakup i postawienie dużych donic z kwiatami oraz zakup doniczek, kwietników, kwiatów i zasadzenie ich na parapetach kamienic mieszkańców. Drugie miejsce i 87 głosów to  zagospodarowanie i uporządkowanie terenów zielonych, z czym może wiązać się zakup i montaż stolika, ławek, piaskownicy, posianie trawy etc. Pomysły te mają na celu zmianę wizerunku dzielnicy z szarej i brudnej na kolorową i bardziej przyjazną mieszkańcom.

Na trzeciej pozycji, z kolei jest siłownia pod chmurką z liczbą głosów – 58. Jej stworzenie ma na celu wsparcie aktywności fizycznej seniorów i osób dorosłych, poprzez   zakup 2 urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu. A następnie ustawienie ich na przykład na placu zabaw, aby np. mamy, starsze osoby  pilnujące dzieci mogły w tym czasie poćwiczyć.

Zostały już utworzone drużyny lokalnej społeczności, w różnym wieku, które zaangażują się w realizację poszczególnych projektów.  Cały czas jednak można jeszcze do nich dołączyć. W tej sprawie prosimy o kontakt z koordynatorem projektu Katarzyną Kostyszyn 784 339 541.