Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do Trąbek Wielkich na VIII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Panie wyjeżdżające na spotkania trąbkowskie już po śniadaniu były gotowe do drogi. Nastroje były wyśmienite, bo jak mogło być inaczej przy ciepło świecącym słoneczku. Droga upłynęła nam szybko, zajęliśmy miejsca w kościele wśród licznie zgromadzonych uczestników festynu.

 

Wszystkich przywitał ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, pozdrowił zebranych i zaprosił do wspólnej modlitwy, którą poprowadził  Ks. Bolesław Antoniów – Dyrektor Centrum Rehabilitacji Caritas, obecny był dyrektor Caritas ks. Janusz Steć.

Po błogosławieństwie udaliśmy się na plac gdzie pracownicy i wolontariusze Caritas przygotowali miejsce do zabawy, stoiska z nagrodami, miejsca zabawy i coś na pokrzepienie ciała…grill i bufet.

 

Część artystyczną rozpoczęła najmłodsza grupa przedszkolaków, którzy dużo radości wnieśli w serca publiczności, wystąpiła młodzież szkolna, która bardzo dojrzałym repertuarem przypomniała o pięknych polskich przebojach.

 

Pachniał bigosik, kiełbaska, słodkości kusiły wszystkich. Zabawa była tak udana, że nawet nasza pani Alicja została poproszona do tańca przez pana Błażeja Konkola wójta gminy Trąbki Wielkie .

 

Był to wspaniale spędzony czas, ciężko było się pożegnać i wracać. Wysłuchaliśmy ostatniego występu zespołu z DPS Damaszka i odjechaliśmy do domu.

 

Panie obejrzały po powrocie zdjęcia, było bardzo wesoło.

VIII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych przeszły już do historii.