Trwają  przedsięwzięcia przygotowane przez 10 naszych zespołów w ramach projektu RAZEM MAMY WIĘCEJ.

Dziś gościliśmy w niezwykłym wydarzeniu – rodzinnym balu zorganizowanym przez zespół z Gdańska Łostowic.

W Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 4 od lat działa Szkolne Koło Caritas. Tradycją tego koła jest wspólne kolędowanie wolontariuszy i ich rodziców. Dziś uczniowie zaprosili na bal swoich Rodziców ale także i Dziadków oraz seniorów z parafii. Każdy z seniorów otrzymał imienne zaproszenie. Przybyła „Babcia z Grudziądza” jak i Dziadkowie, którzy mieszkają blisko. To był bal CAŁYCH RODZIN. Na parkiecie często bawiły się aż trzy pokolenia. Aż miło było patrzeć jak bawią się całe rodziny.

W trakcie balu można było także spróbować swoich sił w malowaniu kubków. Nie tylko tak dla zabawy ale by się nauczyć. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego balu zostali zaproszeni na 4 lutego, by razem – wolontariusze, Rodzice i Dziadkowie przygotować upominki dla zbliżający się Dzień Chorego.

Każda z rodzin wychodziła z balu z wydrukowanym na miejscu rodzinnym zdjęciem.

Dzisiejszy bal był także okazją do tego, by podziękować Rodzicom i Dziadkom za to, że wychowują swoje dzieci w wrażliwości na potrzeby innych.

MIĘDZYPOKOLENIOWY BAL