Wszyscy uczestnicy projektu z wytrwałością podejmują wyzwania związane z realizacją staży. Uczą się systematyczności, punktualności a przede wszystkim wytrwałości, jednak „nie samym chlebem żyje człowiek”, dlatego kilka Uczestniczek spotkała nie lada gratka.

Drugą Szansę Gdańską odwiedził zespół „Metamorfoz Trójmiejskich” oraz dziennikarz Gazety Wyborczej, który m.in. w ten sposób przedstawił nasze działania: „(…) Joanna (29 lat) ma trójkę dzieci i od ponad pięciu lat nie może znaleźć pracy. Ewa jest po studiach, cztery lata temu skończyła Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa i do tej pory nigdy nie pracowała. Choruje na padaczkę. Agata (27 lat) mieszka z mamą, bo nie stać jej na wynajęcie mieszkania – nigdzie nie znalazła pracy na dłużej niż kilka miesięcy.

Przez ostatnie pół roku Joanna, Ewa, Agata i kilkanaście innych osób brały udział w projekcie „Druga Szansa Gdańska”, prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy.

– Naszym celem jest pomoc osobom wykluczonym społecznie, pozostającym bez pracy i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej – tłumaczy Magdalena Friedrich, trener biorąca udział w projekcie. – Przez siedem miesięcynie przemeblujemy ich życia, ale postaramy się, by poczuli, że mają w życiu drugą szansę.”

Dzięki zespołowi „Metamorfoz Trójmiejskich” sale w naszej placówce zmieniły się w prawdziwy gabinet masażu oraz studio wizażu i fryzjerstwa. Był także profesjonalny kucharz, który przygotował lunch.

Na koniec dnia pełnego emocji rozbłyskały się flesze, to był czas dla fotoreporterów oraz dla samych Uczestniczek, aby mogły choć przez chwilę nacieszyć się swoim pięknem… i to nie tylko tym zewnętrznym.