W marcu w świetlicy w Baninie podczas spacerów po okolicy dzieci szukały wiosny, tworzyły obrazy, rzeźby, barwne kompozycje z produktów naturalnych znalezionych w lesie- liści, szyszek, gałęzi; układały na chodniku obrazki z kamyków.

Podczas zajęć plastycznych dzieci stworzyły swój autoportret techniką kolażu z gazet, wykonały ludziki z drucików kreatywnych.

       Niezapomnianym przeżyciem była wizyta w naszej świetlicy wolontariuszy z Białorusi
i Palestyny- dzieci wysłuchały faktów, opowieści, ciekawostek na temat danych krajów- miały okazję m.in. dowiedzieć się jakiej muzyki słuchają dzieci w ich wieku, jak się ubierają, jakie są ich przysmaki, czy ciekawe miejsca do zwiedzenia. W prezencie od gości otrzymały swoje imiona napisane w obcych językach.

        Poza tym nadal uwielbiamy owoce i warzywa! Podczas zajęć o cebuli dzieci poznały różne jej odmiany, zastanawiały się nad jej zastosowaniem, smakowały, wąchały, obierały, rysowały.  A ponieważ szczypiorek jest niezastąpionym u nas w świetlicy dodatkiem do kanapek- zasadziliśmy kilka sztuk cebuli i czekamy niecierpliwie 🙂 Dzieci także własnoręcznie zrobiły sok z owoców- wyciskały, kroiły, smakowały, miksowały- była przy tym świetna zabawa, a efekt przepyszny:)