Po feriach zimowych w świetlicy ARKA w Żukowie odbyło się bardzo dużo, ciekawych zajęć: Tłusty Czwartek, Dzień Kobiet, wyjazd do kręgielni w Gdańsku i wizyta w kawiarni Bemol w Kartuzach, gdzie kosztowaliśmy smakowite gofry z lodami. Byliśmy równieź na mszy świętej rozpoczynającej Wielki Post.

W związku z rocznym programem poznaliśmy bliżej Włochy oraz Watykan. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić przy okazji pobytu we Włoszech. Smakowaliśmy najbardziej popularne dania: pizzę oraz spaghetti, które sami przygotowaliśmy.

Rozmawialiśmy o stereotypach, dlaczego są błędne? oraz o skutkach picia alkoholu w młodym wieku. Zmieniliśmy również dekorację świetlicy na wiosenną oraz wykonaliśmy wianki wielkanocne, które podarujemy naszym przyjaciołom świetlicy, razem z kartkami, które wykonały dzieci na zajęciach.

Już nie możemy doczekać się zajęć, które odbędą się w kwietniu!

 

Działania finansowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Gminę Żukowo w ramach całorocznego projektu prowadzenia świetlic socjoterapeutycznych i wsparcia dziennego pod hasłem „Okno na świat”.

 

Tekst i zdjęcia: M. Zander, H. Tusk