W piątek 13 maja od samego rana trwały przygotowania do wyjazdu na Majówkę z Seniorem do Domu Pomocy Społecznej „Kaszub” w Stawiskach.

Mieszkańcy pomimo „zapłakanego” deszczem nieba zwarci i gotowi czekali już dużo przed czasem na odjazd.

Nasz niezastąpiony, zawsze pomocny  kierowca Piotr usadowił wszystkich podróżnych i tak rozpoczęliśmy pierwszy etap wycieczki.

Podróż przez niezwykle malownicze tereny Kaszub, kierując się w stronę obrzeży Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, gdzie nad jeziorem Zakrzewie oczekiwali nas gospodarze.

Zostaliśmy serdecznie powitani przez pracowników już przed wejściem do Sali głównej, gdzie przeniesiono uroczystości, bo pogoda, a raczej jej brak zakłóciły pierwotny plan.

Klimat Kaszub wyczuwalny był w każdym elemencie i słowie.

Po podróży ciasta i gorące napoje smakowały wyjątkowo.

Rozpoczęła się część oficjalna, rozrywkowa, wybrano królów balu, rozegrano konkursy, w których nasi mieszkańcy dzielnie walczyli i zdobywali nagrody.

Gwoździem programu był występ kapeli w strojach regionalnych grających utwory kaszubskie i wszystkie najbardziej znane piosenki.

Trochę tańca, zabawy , ogłoszenie wyników konkursów.

Zakończenie uwieńczył przepyszny obiad: pieczona kiełbaska, grochówka i swojski chleb ze smalcem i pokaźnym ogórkiem kiszonymJ

W tak pięknych okolicznościach przyrody i wspaniale zorganizowanym dniu wszyscy wrócili z wyprawy szczęśliwi i bardzo zmęczeni.