W czwartek 19 maja gościliśmy w pięknym miejscu,  Domu Hospicyjnym im. św. Józefa w Sopocie, gdzie od marca są prezentowane prace Mieszkańców Centrum Pomocowego Caritas im Jana Pawła II.

            Te niezwykle fantazyjne, pełne kolorów prace, zostały wykonane w technice papierowego gobelinu. Kolekcja prac to pieczołowicie dobrane detale oraz doskonały fach instruktorki terapii zajęciowej Pani Moniki Szczukiewicz, a wykonane głównie przez naszą uzdolnioną Mieszkankę Panią Bożenkę Borkowską.

            Każda praca ma swój niepowtarzalny charakter i ucieszyła już niejedno oko. Na pracach można ujrzeć, podwodny świat, mieniący się tysiącem barw, rajskie ptaki, romantyczne kwiaty, pejzaże itp.

            Realizowane w ten sposób małe marzenia, które są niejako fascynującymi opowieściami, przemieniło się właśnie w pomysł na niezwykle sympatyczną wystawę.

            Sama wystawa jak i miejsce zgrały się idealnie – teren hospicjum zachwyca pięknym krajobrazem,  malowniczym ogrodem, zachwytom Mieszkańców nie było końca. Przemili gospodarze zadbali o to, abyśmy czuli się dobrze i komfortowo. Miejsce niezwykle klimatyczne, do którego chętnie się wraca, taki prawdziwy dom. Serdecznie dziękujemy za możliwość zaprezentowania prac naszych Mieszkańców oraz za cudownie spędzone chwile. Przy okazji przypominam, że wystawę „Świat z kuleczek składany” można oglądać w Domu Hospicyjnym w Sopocie  do 19 czerwca.