Listopad – dla nas bardzo pracowity miesiąc! Ale również dający dużo satysfakcji. Ale po kolei. W tym miesiącu poznaliśmy nową ciocię – Monikę, która przygotowuje dla nas ciekawe zajęcia psychologiczne. Rozmawialiśmy między innymi o zaufaniu, bez którego nie da się stworzyć zgranej grupy. Poruszyliśmy również temat uwagi i koncentracji. Teraz wiemy, przez co łatwo się dekoncentrujemy i jak być bardziej uważnym na to. Nie mogło zabraknąć rozmów o emocjach i wyrażaniu uczuć, bo codziennie wiele z nich doświadczamy. Po rozmowach na ten temat i zabawach lepiej rozumiemy swoje emocje i uczucia bliskich nam osób. Ważnym tematem, który również poruszyliśmy było bezpieczeństwo, zarówno w domu i szkole jak i Internecie. Wiemy, jak wezwać pomoc i co zrobić w sytuacji zagrożenia. To był bardzo ważny dla nas temat. 

Swoje zajęcia realizowała z nami również p.Ala! Jak zwykle zapoznała nas z nowymi technikami i ciekawymi inspiracjami. Były świąteczne podkładki pod kubki i drewniane zawieszki z zimowymi motywami. Ale najwięcej radości sprawiły nam zajęcia, podczas których zrobiliśmy ozdobne bałwanki! Tak nam się spodobały, że na pewno zrobimy je jeszcze nie raz. 

W listopadzie dużo czasu i energii włożyliśmy w przygotowania do kiermaszu świątecznego, który zbliża się wielkimi krokami. Szyszkowe choinki, stroiki z kory i świeczki z decoupage’u mamy opanowane do perfekcji! A jeszcze tyle przed nami do zrobienia. Rozpoczęliśmy też przygotowania do jasełek – podział na role nie był łatwy – każdy chciał wziąć w tym udział, jednak udało nam się tak podzielić kwestie, że każdy był zadowolony z roli, którą otrzymał. 

Obchodziliśmy również nietypowy dzień w tym miesiącu – Dzień Jabłka! Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji nt. korzyści płynących z włączenia jabłek do codziennej diety. Na pewno będziemy starali się wprowadzić ten zdrowy nawyk.

Nie tylko p. Monika jest nową osobą w naszej Świetlicy. Dołączyły do nas także 2 nowe ciocie – wolontariuszki, które są uczestniczkami projektu EVS. Ciocia Tako pochodzi z Gruzji, a ciocia Raquel z Portugalii. Coraz więcej się o sobie dowiadujemy i jesteśmy pewni, że dobrze będziemy się ze sobą bawić. 

Listopad to miesiąc, który jest przez nas wyczekiwany, bo mamy wtedy okazję spotkać się z koleżankami i kolegami z innych świetlic na corocznym Jesiennym Balu Przebierańców. W tym roku tematem przewodnim byli bohaterowie filmowi i serialowi. Każdy postarał się, by jego strój był wyjątkowy. Wspólna zabawa wprowadziła nas w dobry nastrój! Aż szkoda było wracać do domu… Kolejną okazją do wspólnego spotkania był Kiermasz zorganizowany w ramach rozpoczęcia projektu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Śnieg nie popsuł nam humorów – ciekawe występy taneczne i wokalne umilały nam czas.

Grudniu… co tam dla nas przygotowałeś?

-Kasztany-

 

W Świetlice realizowane są projekty:

„Wypoczywam i bawię się bezpiecznie” współfinansowany ze środków Wojewody Pomorskiego

„Żółty Talerz” finansowany przez Kulczyk Foundation