Tempa pracy na samym początku miesiąca nadały Święta Wielkanocne przed którymi w Niedziele Palmową organizujemy swój kiermasz. Tym razem byliśmy na dwóch kiermaszach na Misterium Męki Pańskiej w Sopocie oraz tradycyjnie w naszej parafii. 

            Uczestniczyliśmy w warsztatach radiowych i każdy z nas nagrał życzenia świąteczne dla swoich bliskich i były one odtworzone w Radiu Plus ;-).

            Jeszcze przed świętami dzięki c. Ali w ramach projektu Wystarczy Chcieć – współfinansowanego przez Urząd Miasta Gdańska nauczyliśmy się jak przygotować stół wielkanocny, ciocie nauczyły nas także jak przygotować tradycyjne potrawy świąteczne ale i tak najwięcej frajdy zawsze daje nam szukanie jajka…. W ramach tych zajęć poznaliśmy także kulturę Afryki i każdy z nas mógł zrobić własną maskę z gliny- tu było śmiechu i złości  co niemiara 😉 Ponadto, były też zajęcia profilaktyczne z Panią Beatą.

            C. Natalia pomogła nam się dowiedzieć: Kim jest mediator? Jakie ma zadania i kto może nim zostać? Ale mimo wiedzy teoretycznej i troszkę praktyki tylko jedna osoba czuła się na siłach by spróbować być mediatorem – gratki dla Klaudii G za odwagę ;-)….
Ten dzień zakończył się słodko ponieważ Sylwia. miała urodziny złożyliśmy jej życzenia wręczyliśmy kartkę a ona poczęstowała nas cukierkami….

            Niestety musieliśmy pożegnać c. Dako Przygotowaliśmy w pocie czoła chaczpuri specjalnie dla cioci i małą niespodziankę na pamiątkę, c. Dako była bardzo zaskoczona – mamy nadzieję, że  mile ;-)…..            Dziękujemy za wspólnie spędzony czas ……

            Ostatni tydzień kwietnia był Tygodniem Miłosierdzia, a u nas był Dzień Papieski. C Milena przygotowała quiz o życiu Jana Pawła II. Był dosyć szczegółowy ale poradziliśmy sobie z nim bardzo dobrze i na koniec w nagrodę zjedliśmy pyszną domową kremówkę ;-).

            -Kasztany-