4 lutego w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II w Gdańsku bawiliśmy się wspólnie na balu karnawałowym, którego coroczna tradycja wpisała się już na stałe w kalendarz naszego domu. Tegoroczna zabawa odbyła się pod hasłem „Kwiatowy Bal Karnawałowy”.

Za sprawą dekoracji przygotowanych przez mieszkańców i terapeutek jadalnia zamieniła się w łąkę usianą kolorowymi kwiatami. We włosach i przy sukniach pań, a także w butonierkach panów również pojawiły się kwiaty. To nic, że za oknem padał śnieg. W naszych sercach już gościła wiosna i mamy też cichą nadzieję, że nasze kwiatowe dekoracje sprawią, że wiosna zawita w tym roku szybciej.

Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Anna Kostusik, która w ciepłych słowach przywitała wszystkich przybyłych mieszkańców, gości, wolontariuszy i pracowników oraz dokonała uroczystego rozpoczęcia zabawy. Na parkiecie od razu pojawili się pierwsi tancerze. Ten radosny dzień świętowaliśmy wspólnie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej „Polanki” w Gdańsku oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gniewie. Do tańca porwał nas niezrównany zespół Kontakt-Bit z DPS w Gniewie. Oczywiście nie zbrakło też troski o kulinarną stronę uroczystości: kuchnia przygotowała pyszny obiad, przystawki oraz apetyczne ciasta, można było zatem nabrać sił między kolejnymi tańcami.

Specjalne podziękowania i słowa uznania kierujemy do wolontariuszy z gimnazjum nr 16 w Gdańsku pod opieką pani Beaty Krefty.  

Mamy nadzieję, że tak rozpoczęty rok, będzie równie radosny i wesoły jak otwierający go bal karnawałowy.