Młodzież z grupy „Sparta” poprosiła o zorganizowanie konkursu/ zawodów w ramach zajęć. W wyniku braku zajęć szkolnych zatęsknili za zdrową rywalizacją w dążeniu do celu J. Wychowawczyni bez wahania zaczęła tworzyć plan niełatwej przeprawy do wygranej. Powstały grupy 2-osobowe, które zostały nazwane wybranym przez siebie kolorem. Następnie, siedząc w kręgu, każda z grup otrzymała kopertę oznaczoną swoim kolorem, w której znajdowało się pierwsze zadanie – skomplikowana wykreślanka. Dopiero po rozwiązaniu całego zadania i wręczeniu jego efektu wychowawczyni, drużyna dostawała kolejne polecenie – po trzy dość zawiłe słowa, które następnie miała wyjaśnić za pomocą czekających na stole słowników. Kolejne zadanie polegało na ułożeniu wierszyka/piosenki z wymienionymi wyrazami. Następnym zadaniem, po które można było się zgłosić po zakończeniu poprzedniego było stworzenie obrazkowych rebusów. Po tym zadaniu przyszła kolej na stworzenie portretu drugiej osoby z grupy. Ostatnie, najprzyjemniejsze zadanie nazywało się „po nitce do cukierka”, a polegało na znalezieniu kierując się rozwiniętą na naszej zapełnionej butami sali gimnastycznej, włóczce. Na jej końcu były schowane cukierki. Zwycięska drużyna otrzymała mnóstwo   słodkości. Ciężkie zmagania i starania pozostałych grup również zostały docenione i słodko obdarowane.