15 października 2014 r. w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polanki w Gdańsku, odbył się IX Wojewódzki konkurs Literacko-Artystyczny pt.: „ Są takie miejsca…”

Tradycyjnie konkurs składał się z trzech etapów, recytatorskiego, plastycznego oraz ortograficznego. W każdym z trzech konkursów wyłaniano jednego mistrza oraz przyznawano wyróżnienia.

Nasza placówka podjęła się wyzwania w konkursie plastycznym, w którym uczestniczkami były Pani Maria Poćwiardowska, wykonując stoliczek w technice decoupage, Pani Rosemaria Stadelmeier wykonała monidło, a pani Marta Leda Kamizelkę na szydełku. Wprawdzie w tej kategorii nie otrzymaliśmy żadnego miejsca, ale nasze mieszkanki jednogłośnie stwierdziły, że i tak było warto zmierzyć  z samym sobą.

Kolejnym zadaniem w jakim wzięliśmy udział było dyktando. Udział w nim wzięła Pani Jadwiga Matczak, która zdobyła wyróżnienie. Panią Jadwigę do dyktanda przygotowała nasza cudowna Pani logopedka Ania Brych. Z całego serducha im gratulujemy! Pani Jadwiga otrzymała dyplom oraz książkę.

Poza częścią konkursową, zostaliśmy serdecznie przyjęci, czekał na  wszystkich słodki poczęstunek oraz obiad.

A My, wszystkim Mistrzom i  Mistrzyniom serdecznie gratulujemy wygranej!