W poprzednim tygodniu wśród naszych „Spartan” znów miał miejsce pojedynek. Oczywiście nie dotyczył on eksponowania siły fizycznej, a szczególnych zdolności twórczych, sprytu i inteligencji. Dziewczęta kontra chłopcy bez reszty zaangażowali się w konkurs pt. „Kosmiczne starcie”, w którym to wszystkie zadania dotyczyły, rzecz jasna, kosmosu. Na początek obie drużyny musiały ułożyć krzyżówkę z hasłem głównym: „galaktyka”. Następnie, grupy otrzymały po 4 słowa związane z kosmosem, których wyjaśnień należało odnaleźć w słownikach i encyklopedii dostępnych w naszej świetlicy, a następnie zobrazowanie ich. Trzecie zadanie polegało na napisaniu wierszyka o Układzie Słonecznym. Do tego zadania dołączona zostala pomoc w postaci krótkiej charakterystyki układu słonecznego. Piąte, najbardziej kreatywne zadanie miało uruchomić pokłady wyobraźni i zdolności manulane młodzieży. Ich zadaniem było zbudowanie Układu Słonecznego z dostępnych w sali plastycznej materiałów. Powstały dwa fantastyczne Układy Słoneczne, które zdobią naszą placówkę. Na koniec obie drużyny zostały nagrodzone, a zwycięska cieszyła się z nieco lepszego wyniku, choć humor dopisywał obu.