Koncert Bożonarodzeniowy

 

Po raz kolejny we wnętrzu Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II odbył się Koncert Bożonarodzeniowy. Mimo, że jest on kontynuacją pewnej tradycji, za każdym razem jest inny. Tegoroczny odbył się 18 grudnia , a występem obdarowali nas uczniowie Szkoły Muzycznej w Gdańsku-Wrzeszczu,  Marta Jundziłł – Wśród nocnej ciszy, Gdy się Chrystus rodzi, Danusia Stawiarz i Oliwia Andrejko – Archangelo Corelii – Koncert Bożonarodzeniowy na 3 flety, Anastazja Połtawska,  Duet fagotowy (5 kolęd), Daniel Jachimowicz – Jezus Malusieńki, W Żłobie leży, Weronika Rabek – Gdy Śliczna Panna, W Dzień Bożego Narodzenia, przy fortepianie akompaniowała Pani Anna Rocławska.

Wszystko to odbyło się pod bacznym okiem Pani Liliany Górskiej, oraz organizatorki Pani Ewy Nanowskiej-Szmyt.

Koncert był niezwykły, frekwencja zadziwiająca jak na  popołudniową porę, ale nikt z słuchających nie pożałował przyjścia.

Na koniec wszyscy zgromadzeni zaśpiewali wspólnie kolędę „Lulajże Jezuniu”, to było najlepsze podsumowanie koncertu, na którym podkreślono piękno tradycyjnej polskiej kolędy, okazuje się bowiem, że również śpiewanie sprawia tyle samo przyjemności co słuchanie profesjonalistów.

Wszyscy mieszkańcy i pracownicy raz jeszcze dziękują z całego serca!