Piątkowy wieczór wolontariusze placówkowi, akcyjni, szkolni, parafialni oraz tacy którzy pojawili się w Caritas by działać na rzecz pomocy Ukrainie, spędzili razem, na wydarzeniu dedykowanym specjalnie ich działaniu.
Motywem przewodnim stały się słowa Pawła Apostoła:,, Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” o których mówił Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej Ks. Janusz Steć. W czasie wojny jak toczy się u naszych sąsiadów, nie możemy pozwolić na obojętność. Nasza siła, Nasza odwaga i Nasza miłość, zwyciężą zło.
W słowach kierowanych do wolontariuszy, gospodarz wieczoru Arc. Tadeusz Wojda podziękował za bezinteresowność i pomoc naszym bliźnim, dostrzegając ich pracę i otwartość serc.
W części artystycznej Gdański Chór Gospel, pokazał już śpiewać by chwalić imię Pana, porywając do wspólnej modlitwy i zabawy.
Finał tajemniczej loterii, okazał się zaskoczeniem, gdyż wygrani okazali się wszyscy wolontariusze. Dziękujemy Hevelianum, Polska Filharmonia Bałtycka, Muzeum II Wojny Światowej, Teatr Wybrzeże, Teatr Miniatura oraz Niewidzialny Gdańsk za przekazanie zaproszeń.
Dziękujemy również zespołowi z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom oraz Centrum Wolontariatu za przekazanie informacji na temat dotychczasowych działań Caritas w naszej Archidiecezji.

#dzieńdobra – ono powraca jak bumerang!