To był niezwykły koncert. W sobotę 20 stycznia w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II w Gdańsku zaprezentował się chór z Parafii Opatrzności Bożej z Zaspy. Był to premierowy występ chóru w naszym Domu. Artyści pod batutą pani dyrygent Elżbiety Kalisz zaprezentowali znane i piękne kolędy. Do wspólnego kolędowania włączyła się cała zgromadzona na sali publiczność, a wśród nich uczestnicy projektu „Kierunek: samodzielność” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Chór niebawem będzie obchodził okrągły 30 jubileusz działalności. Tak ważne i wzruszające wydarzenie jakim jest jubileusz, tym bardziej nas ucieszył, gdyż okazało się, że amatorski chór z Zaspy dzięki swojej pasji i determinacji w niczym nie ustępuje profesjonalnym chórom akademickim.

Czujemy ogromną radość, mogąc gościć tak wyjątkowych artystów w naszym Domu, a widząc na twarzach naszych Mieszkańców piękne uśmiechy, jesteśmy przekonani, że takie spotkania powinny mieć miejsce jak najczęściej.

Możliwość udziału wtakim występie podnosi na duchu, pozwala na refleksję nad tym, co tak naprawdę jest najcenniejsze w życiu. Słuchaliśmy kolęd w dużym skupieniu, zaś na zakończenie dziękowaliśmy przybyłym artystom gromkimi brawami za wspaniały występ.

Dziękujemy za czas wzruszeń, podziękowań oraz niezapomnianych przeżyć, nie tylko muzycznych.

Tekst: Marlena Niesiołowska – Pisarczyk

Zdjęcia: Marlena Niesiołowska – Pisarczyk