Niesamowite jak bardzo zmienił się plac położony między ul. Kołłątaja, Partyzantów oraz Obywatelską. Kolejne etapy metamorfozy widać doskonale na zdjęciach.

 

Wszystko się działo w przeciągu kilku miesięcy, a taki efekt był możliwy dzięki wspaniałej współpracy mieszkańców, którym zależy, aby ich otoczenie było zadbane i chętnie włączyli się w zmianę wizerunku dzielnicy z szarej, brudnej na kolorową i bardziej przyjazną.

 

Najpierw teren został uporządkowany, postawione zostały ławki, kosz na śmieci, posadzono roślinność w ramach projektu Caritas – Patrol Pokoleniowy, finansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Następnie, dzięki wygranej w konkursie prezydenta Miasta Gdańska na „Utworzenie małego placu zabaw na terenie Miasta Gdańska” , Stowarzyszenie KaeNeS postawiło plac zabaw przystosowany do zabaw dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową.

 

Tym sposobem w sobotę 11.01.2014 nastąpiło uroczyste otwarcie kolorowego placu zabaw z ładnie zagospodarowanym wokoło terenem, który wcześniej był zaniedbay, porośniętym chaszczami.