Podczas III turnusu kolonii w Warzenku, został zrealizowany przez wolontariuszy projekt   „ Warsztaty projektowania i filcowania”. Projekt zakładał udział dzieci w dwóch warsztatach.  W trakcie pierwszego, który nazywał się „ Eko-torba”, koloniści mieli możliwość zaprojektowania własnej torby. Warsztat został przeprowadzony przez panią Emilię. Dzieci wykonały rysunki na torbach z surówki bawełnianej. Powstały bardzo ciekawe projekty. Na torbach zostały uwieńczone wyznania miłosne, zapisy chwili radości spowodowanej pobytem na warzenkowej kolonii, pojawiały się również motywy związane z Euro 2012.

 

W trakcie kolejnego warsztatu dzieci miały możliwość zapoznania się z techniką filcowania na mokro. Powstały broszki w kształcie kwiatów i kokardek a także kolczyki w kształcie kulek.

 

Odkrylismy nie jeden talent! Warsztaty spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Cieszymy się, że w Warzenku udało się „zarazić” dzieci twórczymi pomysłami.

 

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszanie Morena dot. kształcenia liderów młodzieżowych.