Za nami kolejna rocznica. Tym razem 15 lecia –  przyjęcia pierwszego mieszkańca do Naszego domu. To szczególne wydarzenie wspominamy 6 września.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta  celebrowana przez ks. kapelana Jerzego Kownackiego oraz ks. Tadeusz Polaka, a wyjątkowości dodała oprawa muzyczna w wykonaniu Zuzanny Wężyk, uzdolnionej młodej artystki. Ponieważ nic nie dzieje się bez przyczyny, to również kazanie ks.  Tadeusza Polaka było zaskakujące. Dzień wcześniej ksiądz, wraz ze swym przyjacielem, znalazł na plaży list w butelce., wyjątkowy, mądry, dający ludziom nadzieję i radość.

Tego dnia było wielu  gości: Dom Pomocy Społecznej z ul. Polanki w Gdańsku  oraz Dom Pomocy Społecznej z Gniewu. Otrzymaliśmy podziękowania, życzenia  i prezenty. Jedną z niespodzianek była oprawa muzyczna zespołu „Kontakt Bit” w składzie Leszek Knopp- instrumenty klawiszowe, śpiew, akompaniament oraz Mieczysław Lipecki- gitara, śpiew, panowie są  z  Domu Pomocy Społecznej w Gniewie. Zespół jest laureatem konkursów i przeglądów muzycznych, gdzie zdobywał główne nagrody i wyróżnienia, więc tym bardziej czujemy się zaszczyceni ich występem. Zapewnili nam wspaniałą zabawę, mnóstwo uśmiechu, a nogi same rwały się do tańca. Naszym podniebieniom również nie zabrakło atrakcji, pyszne ciasta i świeże owoce,  kawa, oraz doskonały obiad,  to jest to co wszystkie łasuchy lubią najbardziej.

A żeby było jeszcze weselej to w trakcie zabawy można było zrobić sobie sesję zdjęciową przy monidle, gdzie na moment można było się wcielić w postać księdza lub anioła.

Cytując fragment listu znalezionego w butelce:…” Staraj się dostrzegać Bożą łaskę w każdym dniu, w każdej sekundzie. Ona jest. Czy tego chcesz, czy nie. J Życzę Ci, abyś miała w sobie nieustającą Bożą radość! Nieś światełko innym ludziom. Bóg Cię kocha i chce przemieniać Twoje życie. Przytul się do Niego, nie pożałujesz J…”

I my mieszkańcy i pracownicy z Fromborskiej również dołączamy się do życzeń  i serdecznie wszystkim razem i każdemu z osobna DZIĘKUJEMY!