„Pomaganie jest piękne” – połowa szkoleń za nami.

            Centrum Pomocowe Caritas im. Jana Pawła II jest w trakcie intensywnego cyklu szkoleń dla wolontariuszy w ramach prowadzonego projektu „Pomaganie jest piękne – aktywizacja seniorów poprzez wolontariat opiekuńczy”. Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. 

Połowa zajęć już za nami! W ubiegły piątek gościliśmy ks. Tomasza Kosewskiego, który w niezwykły sposób poruszył trudne tematy związane ze śmiercią naszych bliskich, podopiecznych. Dał również wskazówki jak wspierać osoby starsze w życiu codziennym oraz odpowiadać na pytania, które wprawiają nas w zakłopotanie. Były to zajęcia cenne dla nas wszystkich. Za trud i zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

W imieniu swoim oraz wszystkich pracowników Centrum chcielibyśmy podziękować również wolontariuszom, którzy pomagają i towarzyszą naszym podopiecznym, za radość którą obdarzają nas na co dzień oraz za obecność i aktywny udział w prowadzonych szkoleniach. Dziękujemy!