Od 1 do 11 grudnia 2009 w WTZ Łapino trwał kiermasz prac świątecznych, które zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne.

O kiermaszu informowały rozwieszone plakaty i ulotki. Wystosowano także imienne zaproszenia dla oficjeli z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Starostwa Gdańskiego, dyrektorów pobliskich szkół oraz Wójta wraz z urzędnikami gminy Kolbudy.

Zainteresowanie tegorocznym kiermaszem przerosło najśmielsze oczekiwania. Chętnie kupowano na upominki lub świąteczne ozdoby prace, wykonane przez uczestników pracowni plastycznej (stroiki i dzieła haftowane); witrażu (prace ze szkła, drutu i cyny); stolarskiej (świeczniki, choinki i inne cuda z drewna); ceramicznej (mikołaje, aniołki, talerze, wisiorki oraz inne cuda wykonane z gliny) a pracownia kuchni dydaktycznej witała każdego gości kawą, herbatą i pysznym ciastkiem.

Oprócz stałych nabywców, przyjaciół ośrodka, znających już wartość naszych prac, odwiedziły nas panie nauczycielki ze szkół, do których zostały wysłane zaproszenia. Wybrały parę dzieł i zaskoczone owymi pracami, jakie się tu wykonuje, kupowały nader chętnie. Przybył również Wójt gminy Kolbudy wraz z zastępcą. Zadziwieni artyzmem i jakością prac z chęcią je nabywali. Na kiermasz przybył również Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej Ksiądz Janusz Steć. Wybrał prace, zapewne na upominki dla przyjaciół – doboczyńców.

Z każdym dniem ubywało prac. Niektórzy klienci złożyli zamówienia w pracowni ceramicznej i witrażu.

Gdy wszyscy dadzę z siebie małą iskrę, rozpala się duży, ciepły ogień. Miejmy nadzieję, żę kolejne kiermasze będą jeszcze lepsze i wspanialsze a zebrane pieniądze zostane przeznaczone na integrację społeczną uczestników warsztatu.

Redakcja WTZ w Łapinie