Cofaliśmy się tydzień temu w przeszłość i to dwukrotnie bo… za pierwszym razem odwiedziliśmy wiek XIII z którego pochodzi Zamek Krzyżacki, wzniesiony nad Nogatem w mieście Malborku i też tam skierowaliśmy nasze kroki zaraz po wyjściu z autokaru. Ruszyliśmy śladami dawnych mieszkańców tego ogromnego zamczyska, w powietrzu unosił się zapach starych dziejów, z nieba siąpił deszcz a my przemierzaliśmy komnaty zamku oraz dziedzińce, dawne wspomnienia wepchnęły nas do średniowiecznego pieca, który niegdyś był jedynym źródłem ciepła, wielki mistrz zakonu, otworzył przed nami część swoich komnat i pozwolił zobaczyć jak wyglądały jego garderoba czy kancelaria, cały czas towarzyszył nam cień tych wydarzeń sprzed lat.

Cudownie spędzone przedpołudnie ukazało nam obrazy sprzed lat i tchnęło w nas nową energię, która… Która przydała nam się po południu, kiedy to nasza podróż w czasie sięgała … prehistorii, bowiem odwiedziliśmy DINO PARK iii widzieliśmy dinozaury, ale nie tylko bo były tam też smoki wprost z magicznej krainy, małe, duże, białe, kryształowe, wszystkie postaci oczywiście były interaktywne, więc kiedy przechodziliśmy wydawały charakterystyczne dla siebie dźwięki, poszerzyliśmy swoja wiedzę o garść informacji z czasów, które pamiętają dinozaury, ale niestety deszcz nas wygonił i musieliśmy szybciej skończyć nasze zwiedzanie, więc wróciliśmy do autokaru aby wrócić do Gdańska.

Całą wycieczkę naszym dzieciakom towarzyszyli rodzice, a celem była jedna wielka integracja, mamy szczere nadzieje, że wszystkim podobało się tak samo jak i nam. Dziękujemy wszystkim i do następnego.

-Kasztany-

 

Wyjazd zorganizowano w ramach projektu „Wypoczywam i bawię się bezpiecznie” współfinansowanego z funduszy Wojewody Pomorskiego