21 sierpnia mieliśmy niepowtarzalną okazję poznać historię polskiej Marynarki Wojennej. Historię wyjątkową, bo opowiadaną przez niezwykłą postać – pana Henryka Karpińskiego, który o służbie w Marynarce Wojennej wie chyba wszystko. Podczas wizyty w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni przenieśliśmy się na front – od Azji, przez Afrykę do Europy. Mogliśmy obejrzeć zdjęcia z misji zagranicznych, eksponaty, które bardzo nas zaciekawiły – mundury, broń oraz odznaczenia wojskowe przyznawane w różnych krajach na świecie za zasługi dla kraju. Pan Henryk opowiadał nam o trudach, z jakimi zmaga się żołnierz podczas misji. Nie wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak bardzo niebezpieczny jest to zawód.
Kolejną częścią wycieczki było zwiedzanie wystawy Muzeum, która znajdowała się na świeżym powietrzu! Najbardziej ucieszyli się chłopcy – byli w swoim żywiole! Czołgi, wyrzutnie, armaty – wszystko to, co lubią najbardziej. 
Ostatnim punktem wizyty w Gdyni było zwiedzanie okrętu ORP „Błyskawica”. O ciekawostkach i historii okrętu opowiadał nam prawdziwy marynarz! Bardzo nam się podobało poznawanie zakamarków okrętu. Dowiedzieliśmy się, dlaczego mundur jest granatowy i czym się różnie okręt od statku. Wiemy też już, jak należy powitać okręt, by oddać mu szacunek.
Podczas naszej wizyty przekazaliśmy również kartki, które wypisaliśmy do żołnierzy aktualnie przebywających na misji w Afganistanie. Wszystko to dzięki akcji „List do żołnierza”, w której wzięliśmy udział. Mamy nadzieję, że nasze kartki wywołają uśmiech na ich twarzach i sprawią radość. Nam radość sprawiła taka niezwykła lekcji historii, w której mogliśmy uczestniczyć.
 
-Kasztany-
Zdjęcia: M.Pazik, K.Ustianowska
Dofinansowane ze środków Wojewody Pomorskiego w ramach prektu „Wypoczywam i bawię się bezpecznie”