Październik to dla nas miesiąc, w którym zmienna pogoda może ograniczać naszą aktywność fizyczną. Dlatego korzystając z pogody wychodziliśmy na liczne na spacery podczas których np. graliśmy w chowanego, piłkę nożną czy podchody.

Na początku miesiąca postanowiliśmy przekonać się, jakie są faktyczne składniki produktów spożywanych przez nas na co dzień. Wiemy teraz, że czytanie etykiet wybieranych produktów to pierwszy krok do świadomej konsumpcji. To właśnie dzięki programowi wsparcia systemu żywienia dzieci “Żółty Talerz”, możemy inicjować działania związane ze zdrowym odżywianiem oraz zapewnić pełnowartościowy posiłek dla wszystkich członków świetlicy.

Kiedy tylko pojawiły się spadające z drzew kasztany, postanowiliśmy wybrać się na spacer żeby korzystać z ostatnich słonecznych dni w roku. Po powrocie mogliśmy dać się ponieść wyobraźni tworząc za pomocą drucików kreatywnych i odrobiny gorącego kleju “kasztanowe zwierzaki”.

Kolejne dni w świetlicy upłynęły nam na szlifowaniu strategicznego myślenia. Udaliśmy się m.in. do “Wykrzyknik akademia zabawy i edukacji” by podjąć próbę wyjścia z Escape Room`u. Każdej ekipie udało się rozwikłać napotkane zagadki, a jedna z nich ustanowiła nawet nowy rekord czasowy!

Razem z Klubem Młodzieżowym wspieraliśmy również akcję “Skarpet para dobro wyzwala”, podczas której udało się nam wesprzeć osoby potrzebujące parami ciepłych skarpetek.

Koniec miesiąca rozwijał nasze zdolności manualne. Razem z naszą wolontariuszką Eleonorą przygotowaliśmy kolorowe makramy, które przepięknie nadawały się do przyozdobienia domu lub ogrodu. Mieliśmy także okazję zdać mały test zręczności, przy okazji świetlicowych obchodów Dnia Dyni. Dokładając wszelkich starań, stworzyliśmy przepiękne dyniowe lampiony i poznaliśmy liczne potrawy, których głównym składnikiem może być dynia.

-Kasztany-

Fot. M.P.; A.Sz-G; M.K.

Działalność placówki sfinansowano ze środków Miasta Gdańska.