WAKACJE! Tak długo wyczekiwane, nareszcie są. Przed nami 2 miesiące zabaw, wycieczek i dobrej zabawy. Za nami pierwszy tydzień letniego odpoczynku. Każdego dnia czekało na nas coś ciekawego: poznawanie ciekawostek o Hiszpanii z Roccy oraz nauka podstawowych słówek w tym języku. Roccy zapoznała nas też z jej ulubionymi zabawami z tego kraju. Coś nam się wydaje, że pozostaną na dłużej w naszym repertuarze świetlicowych zabaw!

Nie tylko nasze humory są wakacyjne, pogoda również. Aby trochę się ochłodzić podczas wysokich temperatur szaleliśmy podczas balonowej wodnej bitwy. Nikomu nie udało się uniknąć ochlapania i o to nam chodziło. Musi być sprawiedliwie. Wyjście na basen również pomogło. 2 godziny zabaw w wodzie – wodna siatkówka, skoki pod okiem ratowników oraz relaks w jacuzzi wprawiły nas w bardzo dobry nastrój.

To nie koniec atrakcji, które na nas czekały. Odwiedziła nas pani Monika, wraz z którą przenieśliśmy się do świata iluzji. Pokaz sztuczek, zabawy i niespodzianka na koniec wywołały dużo uśmiechu.

Pierwszy tydzień wakacji zakończyliśmy udziałem w grze terenowej, którą przygotowały dla nas koleżanki z Grupy Młodzieżowej. W „Podróży do Krainy Bajek” czekały na nas bajkowe zagadki. Niezbędne okazały się umiejętności czytania mapy, współpracy, kreatywność i znajomość bajek. Do wspólnej zabawy zaproszone zostały zaprzyjaźnione świetlice. Z reakcji naszych kolegów i koleżanek możemy wywnioskować, że bardzo im się podobało.

Niektórzy z nas w tym tygodniu świętowali nie tylko początek wakacji ale również swoje urodziny. Wspólnie z Olem świętowaliśmy jego ważny dzień.

Na tym kończy się pierwszy odcinek „Kasztanów na wakacjach”. Kolejny wkrótce.

 

Projekt „Podróży do Krainy Bajek”  dofinansowano w ramach GdańskiegoFunduszuMłodzieżowego ze środków Miasta Gdańska
Stowarzyszenie Morena

 

-Kasztany-

 

Działalność placówki sfinansowano ze środków Miasta Gdańska

 

Fot. M.P.;K.U.;A.Sz-G.