„[…]Bardzo jest łatwo miło spędzać czas”

Idąc za cytatem ze znanych nam Muminków styczeń spędziliśmy na wielu wspólnych aktywnościach.  Na początku miesiąca powspominaliśmy Stary Rok i zastanawialiśmy się nad tym, czego spodziewamy się od Nowego. 

W deszczowe dni, spędzaliśmy czas na rozgrywkach turnieju ping-ponga i wspólnych zabawach. Podczas wspólnych gier RPG przeprawialiśmy się przez niebezpieczną dżunglę by poznać życie tamtejszych plemion, do których nie dotarła jeszcze cywilizacja. 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka z pod kasztanowych rąk wyszło wiele pięknych laurek, które przygotowywaliśmy podczas zajęć artystycznych. 

Klub Młodzieżowy wziął udział w konkursie “Zdrowo Nakręceni” organizowanym przez Kulczyk Fundation w ramach programu Żółty Talerz. Ich zadaniem było przygotowanie filmu krótkometrażowego dotyczącego zdrowego odżywiania. Trzymajcie za nas kciuki! 🙂

Dzięki współpracy z Europejskim Korpusem Solidarności, w styczniu zawitali do nas nowi wolontariusze: Izaskun z Hiszpanii oraz Etienne z Francji. Wspólne zabawy z nimi to dla nas wspaniała okazja do poznawania hiszpańskiej i francuskiej kultury oraz zabaw w języku angielskim. 

Przy okazji zbliżających się rozliczeń podatkowych zachęcamy do przekazania nam swojego 1% podatku.

„Twoja pomoc ma znaczenie! Przekaż swój 1% podatku na pomoc podopiecznym Caritas. KRS 0000247280”

 

W ramach współpracy z Kulczyk Fundation regularnie regularnie dbamy o zdrową dietę, ruch i wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

Kto ma ochotę bliżej wnikliwiej się tematom przyjrzeć zapraszamy na  nasz profil na Facebook.

https://www.facebook.com/swietlica.podkasztanem/

 

-Kasztany-

 

Działalność placówki też jest finansowana z Miasta Gdańska.