Maj przywitał nas sporą ilością letnich dni. Najchętniej spędzaliśmy je podczas wspólnych zabaw na dworze. Nasze ulubione to chowany, gra w piłkę i podchody. Kiedy za oknem psuła się pogoda, czas upływał nam na wspólnych grach i warsztatach artystycznych w świetlicy. Już od samego początku miesiąca skupiliśmy się na przygotowywaniu prezentów z okazji Dnia Mamy. Spod naszych rąk wyszły przepiękne kartki z życzeniami, materiałowe tulipany a nawet serca z papierowej wikliny, które przygotowali z nami wolontariusze z 11-7 Hufca Pracy w Gdańsku. 

Dobrym sposobem na zbliżenie się do nadchodzącego lata, było wspólne przygotowanie zdrowych przekąsek. Owocowe pyszności takie jak kiwi, pomarańcze, banany i winogrona gościły u nas regularnie, a Kasztany miały przy tym okazję do wzmocnienia swoich zdrowych nawyków żywieniowych. Jemy świadomie dzięki udziałowi naszej świetlicy w programie “Żółty Talerz”  – Kulczyk Foundation dziękujemy! Żółty Talerz to wspólny program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z pięcioma polskimi organizacjami pomocowymi. Program Żółty Talerz ma przynieść konkretne efekty: zwiększyć liczbę żywionych dzieci, poprawić jakość żywienia, aktywizować lokalne społeczności wokół problemu żywienia dzieci i dostarczyć wiedzy niezbędnej do prawidłowego żywienia najmłodszych. Żółty Talerz na terenie Polski to 4 mln zł na żywienie dzieci, które mają zaowocować ponad 1 milionem wydanych posiłków. 

To jeszcze nie koniec naszych Majowych aktywności! Klub Młodzieżowy wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia w świetlicy warsztatów mydlanych. “Mydlany Świat” to projekt Kasztanowej Młodzieży, który zrealizowano w ramach środków Gdański Fundusz Młodzieżowy –  za nami już pierwsze warsztaty, o czym opowiemy już wkrótce…

Nasi wolontariusze w tym miesiącu przygotowali dla nas ciekawe zajęcia dotyczące kultury ich rodzinnych krajów.  Etienne przybliżył swój kraj czyli Francję. Wiemy już jakie jest godło Francji. A Wy wiecie? Nasza wolontariuszka Izaskun przygotowała dla nas bardzo ciekawe zajęcia o Hiszpanii. Potrafimy już liczyć, mówić kolory a nawet przywitać się po Hiszpańsku.
Narodowy Korpus Solidarności – dziękujemy za współpracę i możliwość poznawania nowych kultur! 🙂

Podróże do innych krajów to prawdziwa frajda. Jednak nie zapomnieliśmy o naszym języku i postanowiliśmy trenować logiczne myślenie podczas zajęć o polskich przysłowiach i frazeologizmach. 

Kto ma ochotę bliżej wnikliwiej się tematom przyjrzeć zapraszamy na  nasz profil na Facebook.

https://www.facebook.com/swietlica.podkasztanem/

-Kasztany-

 

Działalność placówki też jest finansowana z Miasta Gdańska.