Czerwiec zaczął się oczywiście DNIEM DZIECKA!!! W tym roku pojechaliśmy na Festyn do PGE Arena. Było fantastycznie – dużo atrakcji.

Nasza artystyczna podróż w ramach projektu „Wystarczy Chcieć”- współfinansowanego przez Urząd Miasta Gdańska w czerwcu miał ostatnią odsłonę przed przerwą wakacyjną. „Wylądowaliśmy” w słonecznej Hiszpanii co zainspirowało nas do zrobienia przepięknych i bardzo praktycznych w upalne dni wachlarzy. Efekt końcowy był zaskakujący. Natomiast z Panią Beatą poszliśmy do kina 🙂.

4 czerwca świętowaliśmy 25 lat wolności, a mianowicie 25 rocznice pierwszych wolnych

wyborów, które odbyły się w 1989r. Dzięki zaprzyjaźnionym ciociom z OHP 11-6 dowiedzieliśmy się sporo na temat życia w Polsce 25 lat temu i byliśmy pod wielkim wrażeniem jak bardzo różniło się życie w tamtych czasach od znanej nam rzeczywistości. Mogliśmy także obejrzeć prezentację pt. „Droga do wolności” przedstawiającej wizję młodzieży na temat pojęcia wolności.

Po raz kolejny do naszej świetlicy przybyli wolontariusze z projektu EVS, wujek Cihan z Turcji i  wujek Antonio z Hiszpanii. Od razu nawiązaliśmy wspólny kontakt i zaczęliśmy wspólną zabawę na świeżym powietrzu :). Pokazaliśmy wujkom zabawę w chowanego, skakanie w sznura, a wujkowie uczyli nas sztuczek piłkarskich. Gdy pogoda nie dopisywała nuda nas nie dopadała bo w Świetlicy na nas gra z podziałem na grupy czekała.

Odbyły się też pierwsze warsztaty integracyjne w ramach projektu Europejskiego Centrum Solidarności Zrozumieć Sierpień. O kolejnych będziemy informować na bieżąco :).

JESTEŚMY BARDZO SZCZĘŚLIWI I RADOŚNI BO CZAS WAKACJI U NAS ZAGOŚCIŁ:) Uczciliśmy to tradycyjnym spotkaniem świetlicowo – rodzinnym. Tym razem wspólnie grillowaliśmy w Parku Oruńskim. Wcześniej byliśmy na Grze Terenowej przygotowanej przez Dziewczyny z grupy młodzieżowej: Klaudie i Klaudie i Olę 🙂 .

-Kasztany- 

Projekt Wystarczy Chcieć jest współfinansowany przez Urząd Miasta Gdańska