W poniedziałek mieliśmy dzień lenichua. Mogliśmy sobie sami zaplanować czas. Graliśmy w Rummikuba, w piłkę, niektórzy pisali artykuł z poprzedniego tygodnia wakacji.

We wtorek na początku siedliśmy w kręgu, ciocia Milena powiedziała, że będziemy robić sałatkę owocową. Podzieliliśmy się na grupy i rozdzieliliśmy między siebie zadania przy przygotowaniu sałatki. Pokroiliśmy wszystkie owoce i zrobiliśmy miski z arbuza udekorowaliśmy ananasem ;-). Przygotowaliśmy stół do posiłku i zaczęliśmy jeść było pyszne a bita śmietana dodała nieziemskiego smaku ;-). Tak się najedliśmy, że nie mieliśmy siły na nic i oglądaliśmy film pt. „Smerfy”.

W środę pojechaliśmy na Starówkę. Zwiedzaliśmy Centralne Muzeum Morskie i statek Sołdek. W muzeum  wystawy były bardzo ciekawe piękne obrazy, ekspozycje statków, armat. Później poszliśmy na najlepsze lody w Gdańsku do Misia. Było pysznie….

  W czwartek pojechaliśmy do świetlicy Słoneczne Wzgórze. Na początku mogliśmy sami się zająć sobą i oczywiście Rummikub poszedł w ruch. Ciocia Sylwia podzieliła nas na grupy i losowaliśmy zadania. Mieliśmy do wylosowanych zwierząt wymyślić lub przypomnieć sobie piosenki na ich temat. I po długim czasie oczekiwania przyjechali młodzi ludzie, którzy poprowadzili dla nas fajne zajęcia. Pracownicy Fundacji Europejskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych z Włocławka, którzy w ranach Programu „Pokoloruj Świat” przeprowadzili warsztaty edukacyjno – kulturalne. Każdy z nas dostał ogromną kolorowankę i malowaliśmy je farbami, pastelami. Pisaliśmy na podpalanym papierze to co chcieliśmy. Na koniec było karaoke…. Na zakończenie dostaliśmy dyplomy i upominki. Dziękujemy.

Dzisiaj tj. w piątek byliśmy w Pruszczu Gdańskim na placu zabaw Faktoria…. Bawiliśmy się bardzo dobrze i jak zwykle najbardziej była oblegana huśtawka, graliśmy w Rummikuba, w piłkę, bawiliśmy się w piaskownicy było fajnie, naprawdę fajnie.

 

A tutaj podajemy link do animacji stworzonych podczas 'Kroniki Dzielnicowej' o której pisaliśmy w zeszłym odcinku.

 http://www.youtube.com/watch?v=ziNv4HYpx_8&feature=g-upl

 

-Dziękujemy Kasztany!!! (Natalia, Sandra, Klaudia, Andrzej)-

 

A już w poniedzaiłek jedziemy na kolonię!!! Gdy tylko będziemy mogli to podzielimy się wrażeniami. 

 

Zajecia półkolonii oraz kolonia letnia współfinansowana jest ze środków Miasta Gdańska, oraz Pomorskiego Urzędu Wojewódzkigo.