Wszystko co dobre szybko się kończy – równie szybko zleciały nam wakacje, a teraz krótko o tym jak spędziliśmy ostatnie tygodnie lata.

Twórczo eksperymentowaliśmy w Centrum Nauki Experyment. W upalne dni chłodziliśmy się w basenie a kilka razy nawet wybraliśmy się nad morze!

Odwiedziliśmy Zwierzaki Nad Potokiem. Karmiliśmy kanie, krowy, kozy i różne ptactwo (łącznie ze strusiem). Przytulaliśmy też króliki. I … ktoś został opluty przez lamę – to podobno na szczęście

Nie zabrakło też miejsca na małe przyjemności, było kino, były też lody.

Wydziale Biologii dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat roślin, zwierząt i skał.

Widzieliśmy szkielety zwierząt, ryby w akwarium z Malawi a także historyczną wystawę z narzędziami, którymi dawniej posługiwali się biolodzy. Największe wrażenie wywarło na nas odkrywanie bursztynowego lasu!

Pewnego razu odnaleźliśmy się w innym wymiarze !  Interaktywna wystawa robotów i nowoczesnych technologii Roboexpo w Sopocie to ogromna dawka wiedzy i dobrej zabawy, która pozostanie nam w pamięci na długo! Bawiliśmy się bardzo dobrze!    Ostatniego dnia wakacji przekonaliśmy się o tym, że foki też mogą grać w teatralnej sztuce. Otóż tak! Przekonaliśmy się o tym spędzając cały dzień w Sea Park Sarbsk . To był dzień pełen wrażeń. Widzieliśmy mnóstwo foczych pokazów i szaleliśmy na karuzelach.

 

Ale to był fajny czas !

 

Kto ma ochotę bliżej wnikliwiej się tematom przyjrzeć zapraszamy na  nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/swietlica.podkasztanem/

-Kasztany-

Działalność placówki jest finansowana z Miasta Gdańska.

W Świetlicy od lipca 2023 realizowany jest projekt „Wypoczywam i bawię się bezpiecznie – Świetlica Pod Kasztanem”, który jest współfinansowany ze środków Wojewody Pomorskiego.